Ogłoszenia XXIV niedziela zwykła (12.09.2021 r.):

 1. Dzisiaj ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Po Mszach świętych kwesta bielanek przed kościołem.
 2. Dziś wyczekiwana beatyfikacja ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Dziękujemy naszym parafianom za to, że przed laty ufundowali mozaikę z Prymasem Tysiąclecia.
 3. We wrześniu zapraszamy szczególnie na Msze niedzielne o godz. 20.00. Ks. Łukasz Żak w kazaniach będzie podejmował temat: Jak Bóg patrzy na Kościół?
 4. Za dwa tygodnie chcemy wrócić też do formacji niedzielnej o godz. 19.00.
 5. Kawiarenka zaprasza dziś po Mszy o godz. 9.30 i po Mszy o 11.00 na aromatyczną pyszną kawę, gorącą czekoladę, domowe ciasta, chwilę rozmowy i dobry uśmiech na werandzie plebanii.
 6. W poniedziałek Odnowa w Duchu świętym zaprasza na spotkanie o 19.15 na plebanii.
 7. We wtorek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 8. Nowa inicjatywa. Zapraszamy na spotkania dla mam; o duchowości i kobiecości w macierzyństwie. Pierwsze spotkanie w czwartek 15 września w godzinach 10.00-12.00 w altanie przy plebanii. Można przyjść z dziećmi.
 9. Można jeszcze dołączyć do kursu przedmałżeńskiego w czwartek o godz. 19.00.
 10. W piątek 18 września w święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.
 11. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne: drugi rok przygotowań 19 września po Mszy św. o godz. 18.00; pierwszy rok przygotowań (kandydaci rozpoczynający kurs) 26 września po Mszy św. o godz. 18.00. Oba spotkania w sali św. Wojciecha. Szczegóły u ks. Łukasza.
 12. Zapraszamy rodziców dzieci klas 3 na Mszę św. za tydzień 19 września o godz. 11.00 oraz pierwsze spotkanie organizacyjne po Mszy w sali św. Wojciecha.
 13. Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia i Rodziny, który wyruszy z placu Zamkowego w Warszawie w niedzielę 19 września o godz. 11.30. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Można zabrać ulotki z programem.
 14. Klub Gier Planszowych Grocław zaprasza na sobotnie „Wieczory z grami planszowymi”. Zapraszamy o 19:00 na plebanię. W związku z sytuacją pandemiczną na obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: groclaw.2018@gmail.com lub za pośrednictwem strony na Facebooku.
 15. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na ogólnopolskie czuwanie na Jasnej Górze w sobotę 25 września. Wyjazd o godz. 5 rano, powrót około 21.30. Koszt wyjazdu 60 zł. Informacje i zapisy w sklepiku parafialnym lub u p. Krzysztofa Jankowskiego, tel. 505 778 910.
 16. Mariusz zaprasza na pielgrzymkę śladami Prymasa Wyszyńskiego – 25 września. Zapisy wraz z przedpłatą w zakrystii. Zapisały się już 22 osoby.
 17. Z rzeczy materialnych: W tym tygodniu trwały prace kamieniarskie wokół starej plebanii. Dziękujemy ekipie Pana Bogusia Zdziebłowskiego, brata śp. ks. Wojciecha, która część pracy postanowiła wykonać bezpłatnie.
 18. W naszej księgarence można zakupić podręczniki do nauki religii do klasy 0 i klas 1-8 Szkoły Podstawowej obowiązujące w tym roku szkolnym. We wrześniu księgarenka będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty od godz. 12.00 do 20.00 i w niedzielę od 8.00 do 21.00.
 19. W związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego mamy w naszej księgarence trzy propozycje:

– by zapoznać się z życiem błogosławionego – biografię pt. „Prymas Wyszyński Ojciec Ojczyzny”;

– by pogłębić wiedzę o jego wpływie na ówczesną rzeczywistość książkę „Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji”;

– by przy dobrej, rodzinnej rozrywce poznać osoby, wydarzenia i miejsca z życia Prymasa grę planszową „Non Possumus – gra o prymasie Stefanie Wyszyńskim”;

 1. Umarł biskup Marian Duś. Te osoby, które bierzmował, niech wspomną o nim w modlitwie.