Ogłoszenia XXI niedziela zwykła (21.08.2022 r.):

  1. Dziś żegnamy wspaniałego człowieka i kapłana, księdza Łukasza Piotrowskiego. Pracował 3 lata w naszej Parafii. Dziękujemy Bogu za jego radość, życzliwość, przepiękne serce dla wszystkich ludzi, a szczególnie dla osób najstarszych, świetny humor, pobożność, uprzejmość, kulturę ludzką i duchową. Jego opieka nad księdzem Stanisławem Małkowskim była wzorcowa. Ogromnie dużo ksiądz Łukasz miał sympatii, cierpliwości i miłości dla dzieci, które uczył w szkole i w kościele, i dla młodzieży, którą przygotowywał do Sakramentu bierzmowania. Był bardzo koleżeński dla księży.
  2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  3. We wtorek 23 dzień miesiąca – Grupa Modlitwy o. Pio przed Mszą o godz. 18.00 odmówi Litanię do św. o. Pio. We wtorek również obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszej modlitwie pamiętajmy o ofiarach totalitarnych rządów. Prośmy o łaskę życia bez końca dla wszystkich zmarłych i prześladowanych.
  4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu zapraszamy do naszej świątyni na Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00. W tym dniu nie ma postu. W piątek przypada też ostatni piątek miesiąca – o godz. 17.00 rozpoczniemy modlitwy za zmarłych polecanych Panu Bogu w wypominkach rocznych, a o godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.
  5. W sobotę, 28 sierpnia, patronką dnia jest Święta Monika, która modlitwą i miłością nawróciła męża i syna. Módlmy się tego dnia za niewierzących członków naszych rodzin.
  6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszach o godz. 18.00 przez cały tydzień.
  7. W przyszłą niedzielę witać będziemy dwóch nowych księży: ks. Andrzeja Rudko i ks. Karola Wejdę.
  8. W przyszłą niedzielę także zbiórka do puszek naszej parafialnej Caritas po wszystkich Mszach świętych. Wyjątkowo wcześniej, bo w pierwszą niedzielę września będziemy gościć misjonarza.
  9. Za dwa tygodnie 4 września 2022 roku odbędzie się I Diecezjalne Spotkanie Rodzin. Będzie miało ono miejsce w Radzyminie w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Początek o godz. 14.00. W programie: Zawierzenie rodzin naszej diecezji opiece Matki Bożej Zwycięskiej, Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego, konferencje (w tym samym czasie w trzech oddzielnych miejscach): dla małżeństw – prowadzi Tomasz Zieliński, dla młodzieży – prowadzi Michał Pax Bukowski, dla dzieci – prowadzi ks. Janusz Stańczuk. Na koniec posiłek, festyn, wspólna zabawa i przeróżne atrakcje dla dzieci oraz rodzin. Jest przygotowany wielki parking dla samochodów. Ksiądz proboszcz jedzie tam i zaprasza jak najwięcej naszych fajnych rodzin.