Ogłoszenia XIII niedziela zwykła 2021 r.:

 1. Dziś w swojej rodzinnej Parafii prymicję opóźnioną przez pandemię ma ks. Przemek. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 2. Kawiarenka po Mszy Świętej o 9.30 i 11.00. Przez wakacje nie będzie kawiarenek.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej o godz. 7.00 i godz. 18.00.
 4. W lipcu i sierpniu w niedziele będą Msze Święte jak przed pandemią: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. Msze w dni zwykłe o 7.00, 8.00 i 18.00. W soboty zostaje na stałe dodatkowa Msza o godz. 20.00 z formularza niedzielnego.
 5. Każdego dnia zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy wieczornej aż do godziny 20.00.
 6. We wtorek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, rocznica konsekracji naszego kościoła. Swoimi modlitwami obejmiemy naszą Parafię i papieża Franciszka. Tradycyjnie w tym dniu zbierana taca przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.
 7. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 Różaniec rodziców za dzieci oraz możliwość wymiany tajemnic różańcowych na dwa miesiące wakacji.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele.
 9. W piątek możemy przyjąć Komunię wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od 6.45 i od 17.15. W pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyty u chorych. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odmówimy Różaniec misyjny prowadzony przez Grupę Misyjną.
 10. W niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Jak zwykle w pierwsze niedziele adoracja i zebranie Różańca. Gościć będziemy księdza Zbyszka Bigdę, który był wikariuszem w naszej Parafii. Obecnie pracuje w Kazachstanie. Będzie okazja posłuchać misjonarza i go wesprzeć.
 11. Z rzeczy materialnych: Udało się w tym tygodniu przełożyć kolejny odcinek kostki koło wejścia bocznego do kościoła. Zmniejsza to niebezpieczeństwo zalewania. Zachęcamy, aby w ramach spaceru obejrzeć nowy podest figury Matki Bożej na rogu Bora i Fieldorfa. Dziękujemy wam wszystkim za wszelką pomoc duchową i materialną.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy. Jest tam sporo informacji pomocnych dla organizacji wypoczynku dla rodziny, wykaz tegorocznych translokat księży oraz przemowa św. Piotra poprawna politycznie w artykule ks. Dariusza Kowalczyka.
 13. Urlop w tym tygodniu zaczynają ks. Bartek, ks. Przemek i ks. Łukasz. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje były czasem miłego odpoczynku i wzrostu duchowego.