Ogłoszenia X niedziela zwykła (6.06.2021 r.):

  1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Świętych zbiórka parafialnej Caritas przed kościołem. Po Sumie nabożeństwo, spotkanie Różańca i adoracja do 16.30.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie – do czwartku włącznie – na procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy podczas liturgii błogosławieństwo wianków.
  3. W piątek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  4. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18:00 uroczysta Msza Święta i nabożeństwo z racji tego święta.
  5. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę w godz. 21.00 – 6.00 wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej poprowadzi adorację nocną. Msza Święta o godz. 23.00.
  6. Za tydzień w niedzielę będzie u nas ks. Biskup Jacek Grzybowski na spotkaniu Domowego Kościoła o godz. 14.45. O godz. 16.30 będzie natomiast Msza Święta dedykowana osobom w terapii.
  7. Działa nasza parafialna kawiarenka. Dziś kawiarenka czynna po Mszy Świętej o godz. 9.30. Spotykamy się na świeżym powietrzu w ogrodzie przy werandzie plebanii.
  8. W naszej Diecezji wyświęcono wczoraj sześciu nowych kapłanów.
  9. Umarł nagle ks. Proboszcz z Saskiej Kępy, ks. Prałat Zygmunt Wirkowski. W poniedziałek 7 czerwca o godz. 19.30 w kościele przy ul. Nobla odbędzie się Msza Święta żałobna dla Dekanatu Grochowskiego. Wieczny Odpoczynek racz mu dać, Panie.