Ogłoszenia parafialne (XXVI niedziela zwykła 26.09.2021 r.):

 1. Dziś podczas Mszy o godz. 11.00 i 12.30 przeżywamy rocznicę I Komunii Świętej. Polecamy dzieci rocznicowe Waszej modlitwie.
 2. Ksiądz Dariusz Czupryński, dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, głosi dziś do nas słowo Boże i kwestuje na rzecz wołomińskiego hospicjum.
 3. Dziś podczas każdej Mszy św. liczenie wiernych – obecnych na Mszy oraz przystępujących do Komunii św. – w ramach dorocznego badania praktyk religijnych.
 4. Na konferencję pt.: „Przyjmij miłość i żyj mocą miłości”, którą w ramach formacji niedzielnej wygłosi dzisiaj siostra niepokalanka, Bartłomieja Sobczyk, zapraszamy po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Natomiast kandydatów rozpoczynających pierwszy rok przygotowań do bierzmowania, na spotkanie formacyjne dziś po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy do sali św. Wojciecha. Szczegóły u ks. Łukasza.
 6. We wtorek odbędzie się kolejne spotkanie dla małych dzieci w ramach inicjatywy Mały chrześcijanin. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 7. W środę przypada w naszej diecezji święto rocznicy poświęcenia Bazyliki katedralnej; po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec rodziców za dzieci. Także w środę około 19.15 pierwsza konferencja dla rodziców dzieci komunijnych.
 8. Osoby wchodzące w dorosłe życie, które chcą pogłębić swoją więź z Bogiem i budować dojrzałość osobową zapraszamy na wznowione spotkania grupy akademicko-postakademickiej, czwartek o godz. 19.00. Szczegóły u ks. Łukasza.
 9. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy, by w kościele i w domach, w gronie rodzinnym, podjąć codzienną modlitwę na różańcu, choćby jedną dziesiątkę. W naszym kościele w dni powszednie różaniec będziemy odmawiać codziennie rano po Mszy św. o godz. 7.00, a także podczas adoracji eucharystycznej po wieczornej Mszy św.
  Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca udamy się do chorych ok. godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od 6.45 i popołudniu od 17.15.
  W piątek o 19.00 w sali św. Wojciecha kolejne spotkanie Oazy młodzieżowej.
 10. W sobotę pierwsza sobota miesiąca – różaniec i medytacja w ramach nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP będą odprawione po Mszy o godz. 18:00.
 11. W niedzielę za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.30 nabożeństwo, procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00; w trakcie adoracji nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

Uwaga: spotkanie dla Kół Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 5 października ok. godz. 19.05.

 1. Jeśli chcesz swoje ciężary grzechowe, trudne sprawy i problemy oddać Bogu, a nie możesz znaleźć miejsca i spowiednika, to najlepiej zrób to na spowiedzi i modlitwie w Medugorie – tam jest konfesjonał Europy. Nie zwlekaj, działaj. Wyjazd do Medugorie planujemy od 8 do 17 października. Spotkanie informacyjne odbędzie się 5 października tuż po godz. 19:00 w sali św. Wojciecha.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz książek o tematyce religijno-duchowej. W naszej księgarence m.in. biografia Prymas Wyszyński Ojciec Ojczyzny.