Ogłoszenia parafialne XIX niedziela zwykła (7.08.2022 r.)

  1. Dziś po Mszy o 12.30 będzie krótkie nabożeństwo Eucharystyczne, następnie adoracja będzie prowadzona przez Koła Różańcowe, a po Koronce do Miłosierdzia Bożego będzie adoracja w ciszy do 17.50.
  2. Obowiązkowa konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka będzie w sali św. Wojciecha dziś o 19.00.
  3. W poniedziałek na Mszy o godz. 18.00 pożegnamy w naszej parafii ks. Mariusza Lecha – nieco wcześniej niż planowano – bo już od 9 sierpnia nie będzie go u nas, a w niedzielę 14 sierpnia przejmie formalnie swoją nową parafię jako proboszcz. Serdecznie dziękujemy ks. Mariuszowi za oddaną pracę w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego i powierzamy jego posługę proboszcza w nowej parafii opiece Matki Bożej.
  4. We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Od wtorku do soboty na Mszy o godz. 8.00 nie będzie spowiedzi.
  5. W środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  6. W sobotę Dzień Maryjny – 13 dzień miesiąca – różaniec codzienny o 7.30, Koła Różańcowe odmawiają różaniec w kościele także o 11.00 i o 15.00, a po Mszy św. o godz. 18.00 Grupa Misyjna poprowadzi różaniec fatimski, po którym będzie procesja. O godz. 20.00 będzie Msza już z formularza niedzielnego.
  7. W poniedziałek za tydzień będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP – tzw. święto nakazane, czyli jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Święcenie wianków, bukietów kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św. Jest to też dzień zwycięstwa Polaków nad bolszewikami w obronie Warszawy w 1920 r., dzięki wstawiennictwu Matki Bożej. Stąd to wydarzenie powszechnie zwano Cudem nad Wisłą. Pamiątkowym wotum za to zwycięstwo jest konkatedra na Kamionku pw. Matki Bożej Zwycięskiej, która jest też patronką naszej diecezji.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy. Życzymy dobrego, kolejnego tygodnia wakacji.