- Dekretem Biskupa Ordynariusza Romualda Kamińskiego odchodzi z naszej Parafii dwóch księży: ks. proboszcz Marek Kruszewski i ks. wikariusz Andrzej Rudko. Ks. Proboszcz objął funkcję 8,5 lat temu, ks. Andrzej 4 lata temu. Ks. Andrzej idzie na nowy wikariat do Nowego Dworu Mazowieckiego a ksiądz proboszcz będzie teraz proboszczem w Aninie.
- Obaj dziękujemy z całego serca za wspólną modlitwę podczas liturgii, zaufanie podczas Sakramentu Pojednania, za okazane nam serce, współtworzenie życia duchowego i społecznego Parafii, udział w spotkania we wspólnotach, za modlitwę za nas i z nami oraz za każdą życzliwość. Bóg zapłać wszystkim za Wasze świadectwo wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego za każdą pomoc i zrozumienie.
- Nowym proboszczem będzie ks. Artur Szajko, obecny proboszcz parafii św. Michała Archanioła na Białołęce. Do Parafii wraca ks. Łukasz Piotrowski, Redaktor Naczelny Tygodnika „Idziemy”, ale już w funkcji rezydenta a nie wikariusza. Polecamy ich Waszej życzliwości.
- Ofiary na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone, którą opiekuje się nasza Diecezja, są dziś zbierane do puszek przez Grupę Misyjną. Dziękujemy zbierającym i ofiarodawcom.
- Dziś błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów po każdej Mszy świętej. Wjeżdżamy bramą przed kościołem a wyjeżdżamy bramą przy kanałku.
- Dziś spotkanie Rady Duszpasterskiej i przedstawicieli Wspólnot o 14:00. Wraz ze zmianą proboszcza Rady kończą swoja pracę. Dwaj przedstawiciele Rady Ekonomicznej wg nowych przepisów są jednak wymagani podczas przekazania majątku Parafii nowemu proboszczowi.
- Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji. Spotkanie za tydzień o godz. 10:30.
- Trwa czerwiec – miesiąc naszej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich podczas nabożeństw po Mszach o godz. 18:00.
- Tygodnik „Idziemy” poświęcony jest tematowi Dnia Ojca, który przypada 23.06. Zachęcamy do lektury.
- Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela obchodzić będziemy w środę (24.06). Msze o 7:00, 8:00 i 18:00.
- Caritas naszej Parafii, ze względu na czas urlopowy, nie będzie działał w lipcu.
- Bezpłatne porady prawnika w 2 i 4 wtorek miesiąca.
- Dziś po południu zapraszamy na pokaz filmu “Sprawa Chrystusa”. Jest to oparta na faktach poruszająca historia dziennikarza-sceptyka, który próbując podważyć prawdę o zmartwychwstaniu Jezusa, rozpoczyna śledztwo. Film opowiada o prawdzie i przemianie serca. Czekamy na Was w niedzielę o 17:30 w kawiarence.
Ksiądz Proboszcz