Ogłoszenia Parafialne 10.09.2023r.

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Gościmy księdza Jacka Kocura z parafii św. Michała we Lwowie.
2. Kawiarenka parafialna otwarta jest dzisiaj w godz. 10:30-12:30. Serdecznie zapraszamy.
3. Ministranci przygotowują dziś soki. Zapraszają oni do kawiarenki na świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne. Zebrane fundusze przeznaczą na wycieczki i wyjazdy wakacyjne.
4. Msza Święta dla osób będących w terapii i dla psychologów dzisiaj o godz. 16:30.
5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek (12.09) o godz. 19:00 na plebanii. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
6. Spotkanie młodzieżowe pod tytułem „Kulturalne bierzmowanie” z dekanatu grochowskiego odbędzie się 13 września o godz. 19:00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe przy ul. Podskarbińskiej 2. W ramach spotkania koncert zespołu „dlaTego”, świadectwa i prezentacja wspólnot. Na spotkanie zaproszona jest młodzież, szczególnie kandydaci do sakramentu bierzmowania. Wstęp wolny.
7. Chcemy stworzyć zespół śpiewający dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych lub scholę, która by śpiewała na Mszy o godz. 11:00. Zapraszamy chętne i zdolne osoby do spróbowania swoich możliwości. Pierwsza próba scholi w czwartek o 17:00.
8. Spotkanie dla rodziców zainteresowanych Pierwszą Komunią dzieci w naszej parafii odbędzie się w czwartek (14.09) o godz. 20:10.
9. Księgarenka parafialna we wrześniu czynna będzie w godzinach od 12:00 do 20:00. Do nabycia są w niej m.in. podręczniki do nauki religii w klasach od „0” do 8 szkoły podstawowej.
10. Niedziela Środków Społecznego Przekazu, przypadająca w tym roku 24 września, jest również świętem Radio Warszawa, naszej rozgłośni diecezjalnej. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Świętych przed naszym kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz tego radia. Będzie można nabyć radiowe płócienne torby-cegiełki z chrześcijańskimi cytatami motywacyjnymi. Rozgłośni diecezjalnej można słuchać na częstotliwości 106,2 FM w Warszawie i okolicach oraz przez internet z www.radiowarszawa.com.pl. Jej program to informacje
lokalne, pogodna muzyka, modlitwa, czytania z Pisma Świętego z komentarzami, dobry humor prezenterów oraz audycje na tematy ważne dla katolika.
11. Zachęcamy do lektury Tygodnika „Idziemy”.