Ogłoszenia Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (10.04.2022 r.):

 1. Zaczynamy Wielki Tydzień. Dziś Niedziela Palmowa. Liturgię rozpoczynamy u wejścia do kościoła od poświęcenia palm i odczytania Ewangelii. Dla chętnych, palmy do nabycia, są wyłożone na stoliku. Dobrowolne ofiary za nie, prosimy wrzucić do skarbony. Jako parafia płacimy producentowi za jedną palmę 5 złotych. Za uzyskane pieniądze chcemy zmodernizować sprzęt nagłaśniający dla scholi muzycznych w kościele.
 2. Koło stolika z gazetkami stoi kosz na skarbonki z jałmużną wielkopostną. Caritas i nasi sponsorzy przygotowali już 60 zestawów paczek dla uboższych rodzin z naszej Parafii. Dziękujemy za Wasze ofiary materialne. Dziękujemy sponsorowi za sporą porcję chemii gospodarczej.
 3. Po raz ostatni w Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną dziś o godz. 17.15.
 4. Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy dyżur spowiedniczy w naszym kościele na każdej Mszy Świętej. Wieczorem będzie spowiadało dwóch księży. Od godz. 18.00 do godz. 20.00 będzie możliwość wyspowiadania się w konfesjonale szafowym w kruchcie kościoła. Spowiadamy również w sali nr 16.
 5. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna do środy włącznie.
 6. W poniedziałek o 19.00 w Sali św. Wojciecha Msza Odnowy w Duchu Świętym i adoracja Krzyża.
 7. We wtorek o 19.00 spotkanie formacyjne dla Kół Różańcowych na plebanii.
 8. We środę przypada 13 dzień kwietnia – po Mszy o godz. 18.00 Grupa Misyjna poprowadzi różaniec fatimski, a następnie będzie spotkanie grupy.
 9. Porządek nabożeństw w Wielki Czwartek, Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania wygląda następująco:
 10. W Wielki Czwartek nie ma rano Mszy świętych. Liturgię Triduum Paschalnego rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. w uroczystej procesji odprowadzimy Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy (symboliczne miejsce modlitwy Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym) – czuwanie będzie trwało przez całą noc. Szczególnie zapraszamy do modlitwy w ramach tzw. Godziny Świętej od 23.00 do północy, aby tak jak apostołowie towarzyszyć Panu Jezusowi w agonii w Ogrójcu. Zapisy na poszczególne godziny u Pani Anety w księgarence lub pod nr tel. 721-403-711.
 11. W Wielki Piątek o 8.00 Godzina Czytań i Jutrznia. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. Możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy będzie od rana do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej. Przypominamy o poście ścisłym, który obowiązuje tego dnia (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy). Liturgia Męki Pańskiej z udziałem dzieci będzie o godz. 15.00 – przed liturgią, na rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego odmówimy Koronkę do Miłosierdzia; dla dorosłych liturgia Męki Pańskiej i adoracja Krzyża o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii, w procesji, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
 12. W Wielką Sobotę o 8.00 Godzina Czytań i Jutrznia. Rano nie ma Mszy świętych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 19.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie przed kościołem, na świeżym powietrzu od godz. 9.00 do 18.00 co 15 minut (na wypadek deszczu poświęcenie w kościele). Po poświęceniu trzeba tradycyjnie nawiedzić Grób Pański w kościele. Ministranci będą dystrybuować wodę święconą. Tego dnia przed krzyżem klękamy na znak czci.
 13. Dla tych, którzy z bardzo ważnych powodów nie mogli wyspowiadać się przez cały Wielki Post, dyżur w konfesjonale w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 16.00.
 14. Świętowanie Wielkanocy rozpoczynamy Mszą Wigilii Paschalnej – (najuroczystsza Msza św. w roku liturgicznym) – w sobotę o godz. 20.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec chrzcielnych, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Po liturgii adoracja Eucharystyczna w ciszy przez całą noc do godz. 6.00 w niedzielę. Zapisy na poszczególne godziny u Pani Anety w księgarence lub pod nr tel. 721-403-711.
 15. W niedzielę wielkanocną o godz. 6.00 Msza z procesją rezurekcyjną. Następnie Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00.
 16. Zapraszamy do nabywania tygodnika „Idziemy”.
 17. Życzymy wszystkim Wam i sobie bardzo pięknego duchowo i pogodowo Wielkiego Tygodnia.