Ogłoszenia na 8 lipca – 14 niedziela zwykła

1. Poprzez cały okres wakacyjny niedzielne Msze Święte będą odprawiane w godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00 a w dni powszednie Msze o godz. 7.00 i 18.00.
2. Zapraszamy na wieczorne wystawienia Najświętszego Sakramentu w czwartki i piątki od zakończenia Mszy wieczornej do godz. 21.00.
3. W środę święto św. Benedykta, patrona Europy.
4. W piątek zapraszamy do uczczenia Matki Bożej Fatimskiej na Mszę wieczorną, modlitwy i procesję.
5. Po uruchomieniu wentylacji pożyteczne by było, abyśmy rozpoczęli malowanie wnętrza kościoła i kaplicy Matki Bożej Łuckiej. Ściany wymagają czyszczenia, odgrzybiania i naprawy pęknięć. Malowanie wzmacnia i zabezpiecza tynk. Byłoby to sporo pracy, bo powierzchnia sufitu i ścian to 2400 metrów kwadratowych. Kościół ma 12 metrów wysokości. Proponujemy biały kolor , ale z różnymi odcieniami podkreślającymi detale architektoniczne wystroju. Prace można by zacząć teraz w wakacje, kiedy jest najmniej ludzi w kościele. Najpiękniejszą i najmilszą świątynią dla Boga jest serce człowieka. Wydaje się jednak, że dobrą rzeczą będzie odświeżyć nasz kościół. Proszę o ewentualne podpowiedzi i opinie w tym temacie Was jako parafian.
6. Już wkrótce, 5 sierpnia, z Parafii Narodzenia Pańskiego – sanktuarium MB Ostrobramskiej wyrusza 35. Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Zapisy będą w terminie: 01-04 sierpnia, w Parafii Narodzenia Pańskiego, w godzinach 17.00 – 20.00
7. Policja znowu przestrzega przed naciągaczami wykorzystującymi metodę na wnuczka, policjanta czy prokuratora. Prosi szczególnie osoby starsze i samotnie mieszkające o zachowanie ostrożności. Znowu nasiliły się próby wyłudzeń.
8. Zapraszamy do nabywania tygodników katolickich.