Ogłoszenia na 26 sierpnia 2018

Ogłoszenia na 26 sierpnia 2018

 1. Od dzisiaj zaczyna w naszej parafii pracę ks. Karol Szelągowski. Ks. Karol pochodzi z parafii św. o. Pio na Gocławiu. Wyświęcony został w 2010 r. i od tamtego czasu pracował jako wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Michalinie. Zapraszamy na uroczyste powitanie ks. Karola w naszej Parafii w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 11.00. Będzie to tez Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy wiec na podwójne powitanie: ks. Karola i roku szkolnego w niedzielę, 2 września o 11:30.
 2. Podręczniki do katechezy można już nabywać w naszej parafialnej księgarence.
 3. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek – wspomnienie św. Moniki, we wtorek – św. Augustyna a w środę wspomnimy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. W czwartek i piątek adoracja wieczorem. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. W sobotę także, 1 września modlić się będziemy za ofiary II – wojny światowej i o pokój na świecie i w Polsce.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wróci z Afryki ks. Bartek. Spotkanie Żywego Różańca po Mszy świętej o 12.30. Po wszystkich Mszach świętych zbiorka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 5. Trwa malowanie kościoła. Przepraszamy za niedogodności.
 6. Chcemy odnowić stojące w naszym ogrodzie figurki św. Franciszka, św. Antoniego, Matki Bożej Lourdskiej, św. Bernadetty a może nawet dużej figury Matki Bożej Niepokalanej. Poszukujemy sponsorów. Koszt pomalowania małej figurki to od 350 zł – do 500 zł. Gdyby było więcej sponsorów, moglibyśmy też wymienić chodnik przy kapliczce na ulicy Fieldorfa. Ewemtualni sponsorzy mogą się zgłaszać do księży. Można się też zgłaszać do Pani Anety, gdyby ktoś chciał pozostać anonimowym sponsorem.
 7. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się do pomocy przy sprzątaniu kościoła w piątek o godz. 15.00. Za ich pracę niezwykle ofiarną, oddaną Jezusowi i godną podziwu – Bóg zapłać.
 8. Dziękujemy parafianom, szczególnie Panu Mariuszowi, którzy wiele godzin swojej pracy i umiejętności ofiarowali dla odnowienia naszej kawiarenki. Dziękujemy też innym naszym dobroczyńcom, którzy albo pracą fizyczną albo w innej formie dbali o nasz kościół.
 9. Zapraszamy na autokarową Pielgrzymkę do Loretto koło Wyszkowa. Wyjazd 9 września 2018 roku o godz. 8.00. Zostało 10 wolnych miejsc.
 10. Mieliśmy w ostatnich dniach trudności ze stroną internetową i z telefonem parafialnym. Przepraszamy i prosimy o cierpliwość.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich , zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.