Ogłoszenia duszpasterskie 5 sierpnia 2018

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca zbiórka do puszek na potrzeby naszego Parafialnego Caritas. Zapraszamy też koła Żywego Różańca na spotkanie po Mszy o 12.30.
 2. Trwają prace malarskie wewnątrz kościoła. Dziękujemy za wyrozumiałość i życzliwość.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia poniedziałek wypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze z racji tego święta o 7.00, 8.00, 18.00 i 19.00.
 4. W środę wspominamy św. Dominika a w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), Patronkę Europy. W piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona ubogich. W sobotę wspomnienie św. Klary, patronki radia i telewizji, malarzy oraz osób chorych na oczy. Msze w te dni 0 7.00 i 18.00. W sobotę dodatkowa Msza o godz. 8.00.
 5. Dziś i jutro wyruszają z Warszawy piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania z nimi.
 6. Bartek misjonuje po Afryce. Obiecał zamieszczać relacje na Facebooku.
 7. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w czwartek i piątek po Mszach wieczornych do 21.00.
 8. Grupie Misyjnej dziękujemy za pomoc na plebanii.
 9. Biskup Romuald Kamińskie prosi nas wszystkich o modlitwę za powołania. Będziemy od dziś w każdy czwartek modlić się w tej intencji.
 10. Polecamy prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o propozycji episkopatu 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości Polski. Nieznane dotąd fakty z życia o. Pio przybliża nam tygodnik Idziemy. Zachęcamy do lektury.
 11. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrego czasu wypoczynku, odnowy ciała i ducha.