Ogłoszenia 4 niedziela zwykła (30.01.2022 r.):

  • Dziś IV niedziela okresu zwykłego. Księgarenka czynna tylko do południa.
  • Różaniec w lutym będziemy odmawiać codziennie o 7.30. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic w sali bielanek.
  • W środę 2 lutego wypada Ofiarowanie Pańskie, czyli Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach błogosławimy świece. Ich wniesienie do domu stanowi prośbę o ochronę od piorunów i nieszczęść, a zwłaszcza nagłej i nieprzygotowanej śmierci. Gromnicę zapala się też w godzinę śmierci, aby umierającego odstąpił diabeł. Prosimy o przyniesienie gromnic, jeśli możliwe z jakimś zabezpieczeniem przed ochlapaniem woskiem ławek. Świece będą też do nabycia w księgarence. 2 lutego jest także Dniem Życia Konsekrowanego. Tacę przeznaczymy na zakony klauzurowe. Jest to też ostatni dzień śpiewania kolęd.
  • W czwartek wspomnienie św. Błażeja. Dla chętnych na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo skrzyżowanymi świecami gardeł. Msza o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji o powołania i za powołanych. Wieczorem od godz. 23.00 do północy zapraszamy na Godzinę Świętą – zgodnie z pragnieniem przekazanym przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem, tak jak apostołowie w Ogrójcu. Wprowadzenie o godz. 22.45.
  • W piątek pierwszy piątek miesiąca. Rano spowiedź od godz. 6:45, po południu od 17:00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • 5 lutego pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 8.00 Msza, a potem różaniec i medytacja w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP.

Tego dnia w Kościele przypada też wspomnienie św. Agaty, patronki chroniącej swą modlitwą od pożarów, nieszczęść i wypadków. Będziemy tego dnia święcić kawałki chleba, a następnie każdy z nas będzie mógł je zabrać ze sobą, aby ze czcią je przechować w domu.

  • W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Kult Najświętszej Eucharystii jest źródłem błogosławieństwa dla całej naszej parafii. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie po Mszy o godz. 12:30 i procesji. Po procesji Koła Różańcowe poprowadzą modlitwy do godz. 15:00, a po Koronce do Miłosierdzia Bożego będzie adoracja w ciszy do godz. 18:00.  Spotkanie Akcji Katolickiej o 17.00 w sali św. Wojciecha. Natomiast o godz. 19.00, również w sali św. Wojciecha, będzie miała miejsce konferencja przedchrzcielna dla rodziców chcących ochrzcić dziecko w naszej parafii.

Tego dnia nasz parafialny oddział Caritas będzie zbierał pieniądze na cele charytatywne naszej parafii.

  • Od 15 lutego w naszej parafii będzie miało miejsce Seminarium Odnowy Wiary. Przez osiem tygodni, co tydzień we wtorki o godz. 19.00. Seminarium poprowadzi Witek Wilk. Szczegóły na ulotkach. Zapraszamy.
  • Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”. Jest dostępny także na stoliku pod chórem.