Niedziela 4 XI 2018

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, spotkanie Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 13.30- 18.00.
 2. Dziś imieniny ks. Karola Szelągowskiego. Msza święta z życzeniami o godz. 12.30. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie.
 3. Zapraszamy na Formację Niedzielną co tydzień o godz. 19.00. Dziś Szkoła dla małżeństw. Tytuł spotkania: „Ślub. Czy wolno przysięgać, to czego nie można dotrzymać?”
 4. Tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, spodziewamy się, że święty Mikołaj odwiedzi dzieci z nasze parafii. Zapowiedział się, że będzie między innymi 15 grudnia. Obawiamy się, że zabraknie mu paczek. Dlatego na wszelki wypadek woluntariusze naszego parafialnego Caritas będą zbierać fundusze dziś, 4 listopada i 2 grudnia na 150 dodatkowych paczek ze słodyczami i cytrusami. Będą też rozdawać torby, do których będzie można włożyć środki czystościowe. Wypełnione reklamówki należy przynosić w godz. Urzędowanie punktu Charytatywnego tj. w poniedziałki w godz. 11.00-13.00 i w czwartki 16.00-18.00. Zbiórka do 10 grudnia. Potem te środki święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami będzie rozdawał mało zamożnym rodzinom i emerytom.
 5. Nasza parafialna Caritas zebrała w tym roku do puszek i skarbonek wielkopostnych 11 077 zł. Wydaliśmy na pomoc dla rodzin i osób niezamożnych 7814 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i woluntariuszom.
 6. Trwają wypominki tygodniowe. Czytamy je codziennie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.30
 7. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za pomoc w przeprowadzeniu Zaduszek Patrykowych.
 8. Do 8 listopada możliwość uzyskania codziennie odpustu zupełnego za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą.
 9. Z prac materialnych kończymy prace malarskie w salce bielanek i konserwacje posadzki w prezbiterium. Dziękujemy za Waszą życzliwość.
 10. Nowa tura kursu dla narzeczonych rozpocznie się 8 listopada o godz. 19.00 na plebanii.
 11. Od 10-listopada wracają „wieczory z grami”. Zapraszamy w każda sobotę od godz. 19.00 do świetlicy św. Romualda.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Niepokalanowa i Szymanowa w dniu 24 listopada 2018, na pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji oraz na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji. Więcej informacji u księży.
 13. Z okazji zbliżającej się jubileuszowej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza Szkoła Podstawowa nr 312 ma przyjemność zaprosić nas wszystkich na wieczornicę GOCŁAW ŚPIEWA PIEŚNI PATRIOTYCZNE. Chodzi, aby dorośli wspólnie z dziećmi śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. I żebyśmy wspólnie przeżywali szczególny dla Polaków czas. Wieczornica odbędzie się 8.11.2018 roku o godzinie 17.00 w dużej sali gimnastycznej. Wystąpi również z gitarą ks. Proboszcz.
 14. Za tydzień Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej okazji pieniędzmi z tacy podzielimy się z kościołami prześladowanymi, zwłaszcza z katolikami z Pakistanu.
 15. Natomiast ministranci i bielanki będą zbierali po Mszach świętych ofiary do puszek na swoje potrzeby, między innymi na wyjazd na ogólnopolskie mistrzostwa szachowe ministrantów.
 16. Zapraszamy do kupowania i lektury tygodników katolickich oraz naszej gazetki Parafialnej.
 17. List Episkopatu Polski na Stulecie Odzyskania Niepodległości: https://episkopat.pl/list-pasterski-episkopatu-polski-z-okazji-100-rocznicy-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/