III Niedziela Adwentu 16 XII

 

 1. Wieczorem zapraszamy wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin na „Niedzielną formację” na godz. 19.00. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca – w naszym kościele Szkoła Trudnych Związków. Temat: „Toksyczni rodzice nie umierają”.
 2. Zapraszamy na Roraty. Każdego dnia powszedniego o 7.00 rano możemy z Maryją oczekiwać Jezusa. Dzieci zapraszamy zawsze a szczególnie w środy i w soboty. Młodzież oazowa zaprasza na „Śniadania z Patrykiem” po roratach w sobotę w kawiarence.
 3. Dziękujemy Panu Robertowi i zespołowi naszego parafialnego Caritas za pomoc dla św. Mikołaja.
 4. Dziś młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na ich wyjazd rekolekcyjny w wakacje. Podobnie harcerze za tydzień sprzedają ozdoby, ciasteczka i akcesoria świąteczne. Oni zbierają pieniądze na obóz harcerski.
 5. Opłatki wigilijne można nabywać w księgarence u Pani Anety. Ofiary składane przy tej  okazji są przeznaczone na spłatę konserwacji posadzki w prezbiterium.
 6. W księgarence są też do nabycia kalendarze Caritas. Kupując je za 10 złotych za sztukę wspieramy dzieła miłosierdzia w Diecezji. Na próbę też sprowadziliśmy dwumiesięcznik „Trzeźwymi Bądźcie” w promocyjnej cenie 5 złotych sztuka, dla osób zainteresowanych uzależnieniami i współuzależnionymi.
 7. Trwa kolęda czyli czas odwiedzin duszpasterskich kapłanów w domach ludzi wierzących. Dziękujemy za życzliwe i serdeczne przyjęcie

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek 17 XII – Umińskiego 24.

Wtorek 18 XII – Umińskiego 10,20.

Środa 19 XII – Umińskiego 16,18.

Czwartek 20 XII – Umińskiego 4,6.

Piątek 21 XII – Umińskiego 1,3.

Sobota 22 XII – od 9.30 do 13.00 Umińskiego 5; od 14.00 do 17.00 Umińskiego 7.

Następne dni kolędowe będą już po świętach Narodzenia Pańskiego:

Czwartek  27 XII – Złotej Wilgi 8.

Piątek 28XII – Złotej Wilgi 10,12 i Fieldorfa 12.

Sobota 29 XII – Bora-Komorowskiego 6 i Fieldorfa 14.

Kolędować będziemy od godz. 17.00. W sobotę od 9.30. Prosimy o przygotowanie w miarę możliwości obrusu, krzyżyka, wody święconej z kropidłem i Pisma świętego. Dzieci zachęcamy do przygotowania zeszytów z katechezy. Ofiary składane przy okazji kolędy nie są czymś koniecznym, ale miłym. W tym roku przeznaczymy je na prace konserwatorskie w kościele oraz na ufundowanie tablicy pierwszego proboszcza i budowniczego naszej parafii, ks. prałata Wojciecha Zdziebłowskiego.

 1. Jak w każdy III wtorek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 18.00
 2. Za tydzień w kawiarence o 10.30 chcemy zrobić spotkanie już przedświąteczne dla tych, którzy do kawiarenki zaglądają. Zapraszamy jednak wszystkich parafian. Mile widziane napoje i pokarmy wigilijne przyniesione przed Mszą o 9.30.
 3. Za tydzień po Mszy o 18.00 spotkanie Grupy św. Ojca Pio. W tym samym czasie w ramach niedzielnej Formacji Szkoła dla Singli i narzeczonych.
 4. Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński przyjedzie do nas na Pasterkę. Prosimy więc parafian ze św. Patryka, aby w miarę możliwości planowali pasterkę tutaj, w swojej Parafii. Liderów wspólnot parafialnych prosimy , aby przygotowali na piśmie sprawozdanie z pięciu ostatnich lat pracy i wręczyli je Ks. Biskupowi podczas pasterkowej procesji z darami. Prosimy też o kopie sprawozdań do kroniki parafialnej.