I Niedziela Adwentu 2 XII 2018

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent i adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. Tomasz Metelica, student teologii dogmatycznej z Rzymu. Nauki na wszystkich Mszach Świętych dzisiaj, oraz w poniedziałek i wtorek o 7.00, 8.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź podczas każdej Mszy.
 2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Przed kościołem ofiary do puszek będzie zbierać parafialny Caritas. Zbiórka z tego dnia zostanie przeznaczona na pomoc świąteczną.
 3. Msza św. w rycie trydenckim w kaplicy św. Wojciecha o godz. 12.00.
 4. Po Mszy o 12.30 spotkanie Różańca. Wieczorem o 19.00 wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zapraszamy na Niedzielną. Dziś temat: „Żony bądźcie poddane mężom, mężowie miłujcie żony jak Chrystus”.
 5. Na Roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty o 7.00 rano, aby razem z Maryją oczekiwać Jezusa. Prosimy o przynoszenie lampionów. Roraty z nauką dla dzieci w środy i w soboty. Młodzież oazowa jak co roku zaprasza na „Śniadania z Patrykiem”, czyli słodki poczęstunek dla każdego, po roratach w sobotę w kawiarence. 6 grudnia na roratach może pojawić się św. Mikołaj. Zachęcamy do dekorowania domów wieńcami adwentowymi.
 6. Poświęcone opłatki wigilijne, można nabywać w księgarence u Pani Anety. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na spłatę konserwacji posadzki w prezbiterium.
 7. Po rekolekcjach zacznie się czas kolędy czyli odwiedzin duszpasterskich kapłanów w domach ludzi wierzących. Plan kolędy:
 • W środę (5 XII) będziemy chcieli odwiedzić blok Mikołajczyka 12.
 • W czwartek – (6 XII) ulica Mikołajczyka 1,2,3,4,6 oraz Cichociemnych 1,10,12.
 • W piątek (7 XII) nie ma kolędy.
 • W sobotę (8 XII) odwiedzimy parafian na ulicy Mikołajczyka 8,11,20, 21 i Cichociemnych 3.
 • W poniedziałek (10 XII) – Mikołajczyka 13, 15, Cichociemnych 4.
 • We wtorek (11 XII) – Mikołajczyka 17,18,19, 23, Cichociemnych 14.
 • W środę, (12 XII) – Okulickiego 1,2,3,4, św. Patryka 2.
 • W czwartek (13 XII) – Okulickiego 5,6,10,11A.
 • W piątek (14 XII) – Okulickiego 8,11 i Umińskiego 30,
 • W sobotę (15 XII) – Umińskiego 8,26, 28.

Kolęda od poniedziałku do piątku odbywa się w godzinach 17.00 – 21.00. Natomiast w soboty od godz. 9.30. Gdyby ktoś chciał, przyjąć kapłana w godzinach przedpołudniowych, prosimy o kontakt z ks. proboszczem lub ks. Karolem.

Prosimy o przygotowanie w miarę możliwości obrusu, krzyżyka, wody święconej z kropidłem i Pisma świętego. Dzieci zachęcamy do przygotowania zeszytów z katechezy.

 1. Jak wspominaliśmy, mamy marzenie, aby w każdym bloku znalazł się ktoś chętny, kto zrobiłby wcześniej listę mieszkańców chcących przyjąć Kapłana. Dziękujemy, ze zgłosiło się kilka chętnych osób. W domach, gdzie nie będzie takiej listy, także przyjdziemy z radością. Tam wspaniale by było, gdyby osoby zainteresowane wizyta duszpasterską w dniu kolędy przyklejały na swoich drzwiach karteczki z informacją, że chcą przyjąć Kapłana. Księdzu dużo łatwiej jest pukać do drzwi, kiedy dowie się, że jest chciany. Będziemy jednak kołatać do wszystkich drzwi, chyba że ktoś w poprzednie lata powiedział, że sobie nie życzy sobie księdza. Przy okazji kolędy wiele rodzin składa ofiary. W tym roku przeznaczymy je na prace konserwatorskie w kościele oraz na ufundowanie tablicy Pierwszego proboszcza i Budowniczego naszej Parafii, ks. Prałata Wojciecha Zdziebłowskiego. Wraz z komisją złożoną z przedstawicieli Parafii zaaprobowaliśmy wstępny projekt tablicy. Zleciliśmy jej wykonanie Panu Januszowi Sobczykowi, architektowi świątyni. Tablica będzie z kamienia beżowego, koloru użytego w ołtarzu i zacheuszkach, natomiast podobizna ks. Prałata na tablicy będzie w mosiądzu. Tablice komemoratywną umieścimy po lewej stronie kościoła naprzeciw kaplicy matki Bożej Łuckiej.
 2. Spotkanie dla narzeczonych jest w czwartek o 19.00 na plebanii.
 3. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Wizyta u chorych od 9.00. Spowiedź podczas Mszy porannych oraz wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy wieczornej różaniec misyjny oraz spotkanie koła misyjnego.
 4. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 15.15 (po koronce) i o 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie prowadzona od Mszy porannych aż do Koronki przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Godzina Święta od 12.00 do 13.00 w naszym kościele w ciszy.
 5. W sobotę kleryk naszej Parafii, Marek Miziołek będzie miał obrzęd kandydatury do diakonatu i prezbiteratu. Prosimy o modlitwę za niego.
 6. Klerycy Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę opartą na filmie „Zakazane piosenki”. Autokarowy wyjazd 16 grudnia z ks. Pawłem o godz. 17.00. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. Za tydzień druga niedziela Adwentu. Po Mszach świętych ministranci i bielanki będą zbierać ofiary do puszek. Połowę uzyskanych ofiar przeznaczymy na pomoc materialna dla Kościoła na Wschodzie a druga połowę na fundusz ministrancko-bielański. Jeden z naszych ministrantów zajął 3 miejsce w szachowych mistrzostwach Polski ministrantów.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd narciarski z ks. Bartkiem do Poronina. Zapraszamy dzieci i młodzież. Więcej informacji na ulotkach za ławkami.