15.03.2020 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

Mając na uwadze Dekret Biskupa Ordynariusza Romualda Kamińskiego, rezygnujemy ze wszystkich nabożeństw i spotkań grup oraz rad parafialnych. Msze święte w naszym kościele będą odbywać się w zwykłych godzinach, jednakże we Mszy mogą uczestniczyć te osoby, które zamówiły Mszę, a ich liczba nie może przekraczać 50 osób. Kto to ma być? Apelujemy zatem o pozostawanie w domach i duchowe uczestnictwo, zarówno we Mszy świętej, jak i komunii świętej. Przypominamy jednak, żeby uczestnictwo we Mszach świętych przed telewizorem było czasem rzeczywistej modlitwy. Prosimy nie robić w tym czasie  innych domowych czynności, np. sprzątania. Zachęcamy też do pogłębionej modlitwy osobistej.

Prosimy o modlitwę w domach w gronie najbliższej rodziny i domowników. Zachęcamy do pogłębienia życia duchowego, ciszy, modlitwy, dobrych lektur. Ten porządek rzeczy jest po to, aby ograniczyć kontakty między ludźmi, a tym samym możliwość roznoszenia i zarażania koronawirusem. Przepraszamy za niedogodności i ograniczenia, ale jak napisał ks. Biskup takich doświadczeń nie mieliśmy przez kilka pokoleń.

Zawieszone zostają wspólnie celebrowane nabożeństwa: Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Różaniec. Zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania w domach. Dopuszczona jest adoracja według zwyczajów naszej parafii, tj. w trzeci wtorek miesiąca, w czwartki i piątki po Mszy wieczornej, ale może brać w niej udział maksymalnie 50 osób. W trakcie adoracji będzie trwała spowiedź.

Obecnych w kościele prosimy, abyście znak pokoju przekazywali sobie przez skinienie głową, a nie przez podawanie ręki.

Staramy się dezynfekować ręce przed każdym udzielaniem Komunii świętej. Dezynfekujemy kratki konfesjonału zabezpieczone folią, staramy się też czyścić systematycznie klamki i łazienki.

Opróżniliśmy kropielnice. Wodę święconą można dostać w zakrystii.

Prosimy nie podważać zarządzeń wynikających z prawa świeckiego i kościelnego. Wobec powagi sytuacji zachowajmy współpracę całego społeczeństwa. Niech ludzie nie umierają przez takie osoby, które wszystko wiedzą lepiej i stawiają się poza prawem kościelnym i świeckim.

Pozostajemy w modlitwie z Wami i prosimy również o modlitwy błagalne do Boga za Polskę i cały świat.  Każdego dnia o godz. 20.30 księża w naszej parafii będą odmawiali różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Bądźmy ze sobą w silnej duchowej łączności. Prosimy również o czytanie informacji na naszej stronie internetowej, jak i stronie Kurii Warszawsko-Praskiej.

Będziemy starali się też transmitować Mszę świętą na użytek naszych parafian z kaplicy domowej.

Do kancelarii zapraszamy tylko w sytuacjach najpilniejszych. Czas obecny chcemy przeznaczyć na prace remontowo-modernizacyjne księgarenki.

Dziękujemy za kwestę misyjną Grupie Misyjnej i Wam, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Podarowaliście na misje 3178 złotych.

Z Pasterskim pozdrowieniem.

Szczęść Boże.

Księża Parafii Świętego Patryka w Warszawie.