10 Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na fundusz ministrancko-bielański.
 2. W naszej parafii rozszerzamy wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Odbywać się ona będzie w każdy czwartek i piątek od zakończenia wieczornej Mszy Świętej do godz. 21.00. Zapraszamy na osobistą modlitwę i spotkanie w ciszy z Chrystusem Eucharystycznym. W związku z tym rozpoczęła swoją działalność Grupa Adoracyjna pełniąca dyżury przed Najświętszym Sakramentem, tak, aby Jezus nigdy nie przebywał w kościele sam. Odpowiedzialną za grupę jest pani Anna Mierzęcka. Gdyby ktoś chciał dołączyć do zespołu i podjąć zobowiązanie półgodzinnej adoracji raz w tygodniu, prosimy o kontakt z ks. Bartkiem.
 3. W środę po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 4. W najbliższą sobotę 16 czerwca swoją 16 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Paweł. W tym dniu będzie odprawiona uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Wacław Madej, proboszcz parafii konkatedralnej na Kamionku, oraz koledzy kursowi księdza Pawła, kapłani wyświęceni w 2002 r. przez bpa Kazimierza Romaniuka. Na tę uroczystość wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. Za tydzień 17 czerwca przez całą niedzielę będzie nam towarzyszył i kazania głosił o. Sławomir Kiełbasa ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który pracuje na misjach w Republice Centralnej Afryki. Po Mszy razem, z naszą grupą misyjną, będzie zbierał ofiary do puszek na wsparcie misji w tym kraju.
 6. Za tydzień odbędzie się ostatnia przed wakacjami Msza Święta o godz. 16.30. W okresie wakacyjnym celebrowane będą tylko Msze w godzinach: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 7. Także za tydzień 17 czerwca wypada III niedziela miesiąca, więc tradycyjnie o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta w rycie trydenckim.
 8. Są jeszcze wolne intencje mszalne w lipcu i sierpniu. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Od jutra przez najbliższe 3 tygodnie w naszej parafialnej wspólnocie będzie przebywał ks. Zbigniew Sapiejewski studiujący Teologię Fundamentalną w Hiszpanii. Otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 11. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Świętej Lipki 23 czerwca. Organizuje i serdecznie zaprasza ks. proboszcz Marek. Zapisy w sklepiku u pani Anety.

 

 Zapowiedzi przedślubne:

 • Tomasz Obniski, kawaler z parafii św. Józefa w Jedwabnie i Anna Wróblewska, panna z parafii tutejszej
 • Marcin Piotr Lenartowicz kawaler i Justyna Iwan, oboje z parafii tutejszej
 • Marcin Nowosz, kawaler z parafii św. Apostołów Jana i Pawła i Magdalena Anna Koźluk, panna z parafii tutejszej
 • Rafał Waldemar Szymański, kawaler z parafii św. Łukasza w Warszawie i Zofia Barbara Boryń, panna z parafii tutejszej