Parafialna Rada Duszpasterska

 

Parafialna Rada Duszpasterska jest miejscem czynnego i odpowiedzialnego zaangażowania świeckich w posłannictwo Kościoła, polem wspólnego działania świeckich i duchownych. Zgodnie z diecezjalnym statutem Rad Parafialnych, członkami Rady są księża – proboszcz i wikariusze, osoby świeckie odpowiedzialne za poszczególne służby i grupy parafialne, a także kilka osób w różny sposób zaangażowanych w życie parafii, powołanych przez księdza proboszcza. Zadaniem Rady jest wyrażanie opinii i sugestii dotyczących życia wspólnoty parafialnej. W oparciu o nie ks. proboszcz podejmuje decyzje duszpasterskie.

Aby ta forma współpracy osób duchownych i świeckich  przyniosła rzeczywiste owoce, potrzebna jest aktywność wszystkich – nie tylko członków Rady i grup parafialnych. Dlatego prosimy o nadsyłanie propozycji i uwag dotyczących wszelkich spraw związanych z życiem parafii. Ważną drogą kontaktu jest internet – prosimy przesyłać e-maile na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kartki adresowane do Rady Parafialnej można także wrzucać do skrzynki na ofiary, znajdującej się przy makiecie naszej świątyni. 

Spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbywają się w pierwsze wtorki miesiąca po wieczornej mszy świętej.

                                                        

Do przemyślenia

św. J. Escriva

"Miej zaufanie do swojego Anioła Stróża. Traktuj go jako swego najlepszego przyjaciela, bo nim jest, a już on postara się, by ci wyświadczyć po tysiąckroć usługę w zwykłych sprawach powszednich"

Sakramenty Święte

Warto przeczytać

Warto posłuchać

Warto obejrzeć

Website Security Test