Księża kiedyś posługujący

Ks. Henryk Ostrowski

Ks. Paweł Olszewski

Ks. Marian Padowski

Ks. Ryszard Ladziński

Ks. Leszek Bajurski

Ks. Andrzej Wolski

Ks. Michał Swędrowski

Ks. Krzysztof Gołaś

Ks. Marek Knych

Ks. Robert Szelągowski

Ks. Witold Gajda

Ks. Janusz Kremer

Ks. Jan Józefczyk

Ks. Stanisław Gergont

o. Romuald Kszuk

Ks. mgr Grzegorz Zagórowski
Pochodzi z Sieradza (Diecezja Włocławska).
Wyświęcony na kapłana 28 maja 1987r. przez Kardynała Józefa Glempa.
Był wikariuszem w parafiach: Słomczyn, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy, Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie, Imienia NMP w Warszawie-Międzylesiu. W naszej parafii pracował od lipca 2001 do czerwca 2004 r. Przyczynił się do rozkwitu wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Odnowy w Duchu Świętym. Obecnie (2015 r.) pełni posługę ojca duchownego w Diecezjalnym Seminarium Duchownym.

 

 

ks. Dariusz BalaKs. Dariusz Bala

Motto życia kapłańskiego: „Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną”  (Ps 23,4)

Pochodzi z parafii św. Trójcy w Ząbkach (Diecezja Warszawsko-Praska).
Wyświęcony na kapłana 27 maja 1995 r. przez JE ks. bp. Kazimierza Romaniuka.
Był wikariuszem w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Miedzeszynie, Św. Wincentego a Paulo w Otwocku, Św. Jana Kantego w Legionowie. Pracował w naszej parafii przez trzy lata. 1 lipca 2005 r. rozpoczął pracę w Parafii Chrystusa Króla na Targówku w Warszawie. Następnie przez 8 lat pełnił posługę misyjną w Chersonie na Ukrainie. Od sierpnia 2015 roku jest proboszczem w Otwocku.

 

ks. Jan BalickiKs. Jan Balicki
Motto życia kapłańskiego: „Oto idę Panie, abym głosił Twoje Imię
i rozdzielał chleb”
.

Pochodzi z parafii Skrwilno (Diecezja Płocka).
Wyświęcony na kapłana 13 czerwca 1976 przez Kard. Stefana Wyszyńskiego.
Pracował jako wikariusz w Parafii Narodzenia NMP w Lesznie, św. Jana Chrzciciela w Kutnie, Ofiarowania Pańskiego w Warszawie i jako proboszcz w Szewnicy i Jeruzalu Mińskim. Po dwóch latach pracy w Parafii św. Patryka pożegnaliśmy Księdza Jana Balickiego, który  został mianowany przez Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia kapelanem Sióstr MB Miłosierdzia przy kaplicy św. Faustyny na Grochowie.

 

 

ks. Piotr RokitaKs. Piotr Rokita
Pochodzi z parafii Św. Cyryla i Metodego w Knurowie na Górnym Śląsku.
Święcenia kapłańskie otrzymał 8 grudnia 2005 roku z rąk J. E. Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Nasza parafia była jego pierwszą placówka duszpasterską. Oprócz codziennej posługi przy ołtarzu, w konfesjonale i kancelarii, był opiekunem ministrantów, bielanek, Ruchu Światło–Życie, grupy modlitewnej św. O. Pio, przedszkolaków oraz narzeczonych przygotowujących się przez kurs do sakramentu małżeństwa.

 

 

 

 

 

ks. Marek GradzińskiKs. Marek Gradziński
Motto życia kapłańskiego: „Uwielbiajcie ze mną Pana, imię Jego wspólnie wywyższajmy”  (Ps 34,4)

Pochodzi z parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Wyświęcony na kapłana 22 maja 1993r. przez Bp. Kazimierza Romaniuka. Pracował jako wikariusz w Chotomowie oraz w Warszawie w parafiach – św. Jakuba, św. Włodzimierza, Nawrócenia Św. Pawła. W naszej parafii pracował do 2006 roku

 

 

Ksiądz Wiesław MrozińskiKs. Wiesław Mroziński
Pochodzi z parafii Św. Mikołaja Bpa w Dobrym.
Święcenia diakonatu przyjął w maju 2006 roku. W naszej parafii pełnił posługę diakona.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Księdza Biskupa Stanisława Kędziory w dniu 17 maja 2008 roku w Katedrze Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

 

 

Ks. Krzysztof Węglarz

Pochodzi z parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie. Wyświęcony na kapłana 28 maja 1992r. przez Bp. Kazimierza Romaniuka. Pracował w parafiach: Mińsk Maz., Radzymin, Otwock, Warszawa-Kamionek, Targówek, u św. Faustyny w Warszawie na Bródnie. W naszej parafii pracował od lipca 2004 do sierpnia 2009 roku.

 

 

 

 

Ś. P. Ks. Paweł Cymerman
Motto życia kapłańskiego: „Powołał mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię”  (Iz 49, 1b)

Pochodził z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu. Wyświęcony na kapłana 25 maja 1996 r. przez Ks. Bp. Kazimierza Romaniuka. Pracował jako wikariusz w parafiach: św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach (3 lata), św. Wita w Karczewie (3 lata), Chrystusa Króla w Warszawie na Targówku (3 lata). W naszej parafii pracował do sierpnia 2009 r. Po ciężkiej chorobie zmarł 3 listopada 2010 roku.

 

 

 

 

 

Do przemyślenia

Ef 4, 22-24

"… trzeba porzucić dawnego człowieka, który ulega zepsuciu na skutek zwodniczych żądz, odnawiać się duchem w waszym myśleniu i przyoblec człowieka nowego, stworzonego według Boga, w sprawiedliwości i prawdziwej świętości "

Sakramenty Święte

Warto przeczytać

Warto posłuchać

Warto obejrzeć

Website Security Test