Jak obudzić wiarę?

Wszyscy nadal jeszcze mamy świeżo w pamięci Jana Pawła II i to, w jaki sposób dotykał ludzkich serc nie tylko tym, co mówił, ale tym, jakim człowiekiem był. Do dziś jest on dla wielu współczesnych wzorem żywej i autentycznej relacji z Bogiem, który nie jest tylko abstrakcyjnym symbolem, ale najważniejszą Osobą w życiu. Tego samego możemy doświadczyć spotykając i innych ludzi, którzy słysząc słowa Jezusa z Ewangelii "Wypłyń na głębię" starają się podążyć za tym zaproszeniem.

dokd idzieszBrzmi to ładnie – ale jak to zrobić i co nam może w tym pomóc? Jak otworzyć się na to zaproszenie i pozwolić Bogu powoli zmieniać swoje życie? Czy trzeba być księdzem, osobą zakonną czy urodzonym mistykiem? Oczywiście że nie, Bóg kieruje swoje zaproszenie do każdego i każdej z nas, zarówno do małżonków jak i samotnych, młodych, dorosłych i osób starszych, do każdego, kto ma w sobie pragnienie spotkania z Nim.

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie odpowiada na potrzeby każdego, kto pragnie głębszego rozwoju wiary oraz integralnego rozwoju duchowego i psychicznego. W klimacie ciszy i pustyni, pod opieką doświadczonych kierowników duchowych możemy uczyć się spotykania Boga w Jego Słowie, w poznawaniu samego siebie i relacjach z innymi. Oferuje weekendowe sesje tematyczne oraz, dla tych, co chcą pogłębić swoja modlitwę, rekolekcje ignacjańskie oraz lectio divina.

Spędzenie nawet kilku dni w tym ciepłym i gościnnym domu jest niezapomnianym przeżyciem, ale jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na kilkudniowy wyjazd do Krakowa alternatywą może być wysłuchanie sesji nagranych na płytach dostępnych w niemal każdej większej księgarni katolickiej. Wówczas nawet wykonując proste czynności domowe, które nie pochłaniają całkowicie naszej uwagi, lub stojąc samochodem w korku możemy korzystać z bogactwa oferowanego przez Centrum Formacji Duchowej.

Jedną z godnych polecenia sesji jest ta prowadzona przez Dyrektora Centrum, księdza Krzysztofa Wonsa pod tytułem "Jak żyć Słowem Bożym na codzień?". Mówi ona o tym, w jaki sposób modlić sie Słowem Bożym każdego dnia, aby przemieniało nasze życie. Sesja na żywo odbędzie się w styczniu 2014 roku, jest też dostępna na płycie jako nagranie z poprzednich spotkań.

http://www.cfd.salwatorianie.pl/

Grażyna

Website Security Test